Mobil Uyumlu Tasarım

Mobil uyumlu tasarım kelimesi aslında Responsive Tasarım olarak da bilinmektedir. 2010 yılından itibaren popülaritesini artırmaya başlayan mobil uyumlu tasarımlar tüm dünyada trend teknoloji haline gelmiştir. Günümüz teknolojisine ayak uydurmak için web sitelerinin televizyon, telefon, tablet gibi ekranlarda farklı görünüme kavuşması ziyaretçi kitlenize kullanış kolaylığı sağlayacağı gibi firmanıza ve web sitenize değer katacaktır.

Mobil Uyumlu Tasarım

Mobil Uyumlu Tasarım

Mobil uyumlu web sitelerinin ihtiyaç haline gelmesinin sebebi eski tarz web sitelere telefon ve tablet gibi küçük ekranlara sahip cihazlarla giren ziyaretçiler siteleri çabuk terk etmesidir.

Geçmiş yıllarda yapılan araştırmalara göre kullanıcılar internet sitesine ziyaretlerini tablet, telefon, tv gibi cihazlarla gerçekleştirdiklerinde zoom özelliğini kullanarak web sitelerinin bazı bölümlerine ulaşamadıkları gözlemlenmiştir. Bu tür zorlukların önüne geçilmesi adına başlatılan çalışmalar doğrultusunda mobil uyumlu(responsive) tasarımlar çözüm olarak üretilmiştir. Her ekranda farklı görüntü sağlayan internet siteleri sayesinde kullanıcılar zaplama kolaylığı ile ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Mobil uyumlu tasarımların ana hedefi internet sitesine bağlantı sağlayan mobil kullanıcıların gezinme süresini artırmaktır. 2017 yılı itibari ile mobil cihazlardan web sitelerine ziyaret dünya üzerinde %34 seviyelerine yükselmiştir. İlerleyen yıllarda mobil uyumlu tasarımların hızla artış göstermesi kaçınılmaz bir durum olduğundan dolayı eski tür internet siteleri yerini mobil uyumlu tasarımlara bırakacaktır.

Sizde çağın ve teknolojinin gerisinde kalmak istemiyorsanız eski web sitenizin yenilenmesini veya yeni mobil uyumlu bir web sitesi yaptırmak isterseniz Mobil uyumlu tasarım konusunda uzman ekip arkadaşlarına sahip İncir Teknoloji Çözümlerine 0850 305 05 53 numaralı cağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.